"Azam PKK'lılardan korktu kaçtı dedirtmem"

Tunceli'de şehit olan Azam Güdendede'nin daha önce yaralandığı, babasının 'Oğlum istersen mesleğini bırak' deyince, 'Azam PKK'lılardan korktu kaçtı dedirtmem' dediği ortaya çıktı.


Tunceli'de polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan  polislerden Azam Güdendede'nin, bir çatışmada yaralanması üzerine "Mesleğini  bırakmasını" öneren babasına, "(Azam PKK'lılardan korktu kaçtı) dedirtmem.  Devletim ve milletimiz için dimdik ayaktayız. Göğsümüz iman dolu." karşılığını  verdiği öğrenildi.

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde düşen helikopterde şehit olan polis  memuru Azam Güdendede'nin (25), merkez karatay ilçesi Sedirler Mahallesi'ndeki  baba ocağında ailesi taziyeleri kabul ediyor.

İki erkek kardeşi bulunan ve polis olan kardeşi Ağrı'da görev yapan  Güdendede'nin, doğu görevinin bitmesine 40 gün kaldığı için memleketine dönme  hazırlıklarına başladığı belirtildi. Başından kısa süren bir evlilik geçen  Güdendede'nin kahramanlığını, dayısı Abdi Deveci AA muhabirine anlattı.

ISPANAKLI BÖREK YAP

Yeğeninin Vatan ve millet aşkıyla haraket eden gerçek bir vatansever  olduğunu aktaran Deveci, Güdendede'nin çocukluğundan beri polis olmayı çok  istediğini söyledi.

Şehidin mesleğe başladığı ilk günden itibaren görevini büyük bir  heyecanla yerine getirdiğini ifade eden Deveci, şöyle konuştu:

"Daha önce bir çatışmada hafif yaralanan yeğenime, babası 'Oğlum  istersen mesleğini bırak' deyince, 'Azam PKK'lılardan korktu kaçtı dedirtmem.  Devletim ve milletimiz için dimdik ayaktayız. Göğsümüz iman dolu' karşılığını  vermişti. Ailesine şehit olduğu gün para göndermiş. Annesine 'Ispanaklı börek  yap, yakında geleceğim' demiş. Parayı çektikten sonra yemek yemek için bir  lokantaya giren babası televizyondan haberi alınca fenalaşmış."

Kaza sonrası ilk başlarda "Yaralı kurtulanlar bulunduğu" iddialarının  ortaya atılması üzerine, anne Rukiye Güdendede'nin, "Keşke para göndermeseydi,  çekmeseydik. Şimdi ona para lazım olur." ifadesini kullandığı öğrenildi.

Tunceli şehit azam GÜNCEL Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yunanistan'a kaçan darbeci hainler için yeni karar
Yunanistan'a kaçan darbeci hainler için yeni karar
İstanbul'da silahlı soygun
İstanbul'da silahlı soygun