İşte Tunceli şehitlerimiz ve hikayeleri...

TUNCELİ'de helikopterin düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Ekrem Dereli 2 çocuk babasıydı. Dereli'nin geçen yıl ağustosta Pülümür'de göreve

İşte Tunceli şehitlerimiz ve hikayeleri...

Tunceli'nin Pülümür İlçesi'nde havalandıktan 10 dakika sonra düşen Sikorsky tipi polis helikopterindeki bir hâkim, 7 polis memuru, 1 astsubay ve 3 mürettebat şehit oldu. İşte kazada şehit olan 12 isim ve hikayeleri...  
İKİ ÇOCUK BABASI Tunceli'de helikopterin düşmesi sonucu şehit olan polis memuru Ekrem Dereli 2 çocuk babasıydı. Dereli'nin geçen yıl ağustosta Pülümür'de göreve başladığı belirtildi.
ÇORUM'A ATEŞİ DÜŞTÜ Şehit Astsubay Yavuz Selim Karaman'ın Çorum'un Sungurlu İlçesi'nde baba ocağına ateş düştü. Bekâr olan ve 2 kardeşi bulunan şehidin babası Hasan ve annesi Mine Karaman acı haberle gözyaşlarına boğuldu.
AİLESİ YIKILDI Şehit polis Candaş Kaplan'ın (24) Malatya'nın Battalgazi İlçesi'nde oturan babası Mustafa ve annesi Gül bahar Kaplan acı haberle yıkıldı. Baba Kaplan'ın Akçadağ Belediyesi'nde CHP'li meclis üyesi olduğu öğrenildi.  
5 AY ÖNCE GÖREVE ATANDI 29 yaşındaki hâkim Onur Alan, 5 ay önce mesleğe başlamıştı. Ovacık İlçesi, Alan'ın ilk görev yeriydi. Genç hâkimin Ordu'da yaşayan ailesi acı haberle gözyaşlanna boğuldu. Adalet Bakanı Bozdağ, Alan'ın ailesini arayarak başsağlığı diledi.
AMERİKA'DA 6 AY PİLOTLUK EĞİTİMİ ALDI Helikopterin pilotu komiser Abdullah Ortanca, 2015'te İzmir'de Cinayet Büro Amirliği' nde görevliyken girdiği "misyon koruma" ile "pilotluk" sınavlannı kazandı. Ortanca, misyon koruma görevi için Pakistan'a gitti. Ortanca Pakistan'dayken pilotluk eğitimi için ismi asil listeye alındı. ABD'de 6 ay eğitim aldı.  

ESKİ MİLLETVEKİLİ KİLCİ'NİN YEĞENİYDİ Şehitlerden polis memuru Ahmet Cihan Kilci'nin, 25. Dönem MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci'nin yeğeni olduğu öğrenildi. Acı haberi Kayseri'de oturan baba Ejder ve annesi Dilber Kilci'ye yetkililer tarafından verildi. Anne Kilci fenalaştı  
GEÇİCİ GÖREVLE TUNCELİ'YE GİTMİŞ ŞEHİT polis Hasan Yıldınm'ın Gaziantep'te Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde görevliyken kısa süre önce Özel Harekât polisi olduğu ve geçici görevle Tunceli'ye gönderildiği öğrenildi. 25 yaşındaki Yıldınm'ın 4 yıllık polis ve bekâr olduğu belirtildi.
2 AY SONRA TUNCELİ GÖREVİ BİTECEKTİ Aksaray'ın Eskil İlçesi nüfusuna kayıtlı 25 yaşındaki polis memuru Azam Gündede'nin acı haberi Konya'daki baba evine ulaştı. Baba Muzaffer Gündede ve annesi Rukiye Güdendede gözyaşlanna boğuldu. Şehidin Tunceli'deki görevinin bitmesine 2 ay kaldığı öğrenildi.
TEKNİSYEN OLARAK GÖREV YAPIYORDU Polis memuru 44 yaşındaki Murat Ködük, evli ve 2 çocuk babasıydı. Şehit Ködük'ün Kütahya'daki yakınlan yasa boğuldu. Ködük'ün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde helikopter teknisyeni olarak görev yaptığı, ailesinin de Diyarbakır'da bulunduğu öğrenildi.
SALDIRIDAN KURTULMUŞTU ŞEHİT Mesut Özdemir 6 yıllık polis memuruydu. Kimya mezunu olan şehidin diğer polis arkadaşlan ile birlikte sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptığı öğrenildi. Helikopterin düşmeden çok kısa bir süre önce çekildiği sanılan görüntülerde dağlık alanlar görülüyor. Şehit polisin, 2 ay önce saldından yara almadan kurtulduğu öğrenildi.
dikey2 GÜNCEL galerileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yunanistan'a kaçan darbeci hainler için yeni karar
Yunanistan'a kaçan darbeci hainler için yeni karar
İstanbul'da silahlı soygun
İstanbul'da silahlı soygun